Alışan Lojistik A.Ş.

“ALIŞAN GRUP ŞİRKETLERİ”nin lokomotif şirketi olan ALIŞAN ULUSLARARASI TAŞIMACILIK A.Ş. 1 Nisan 1985 yılında Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. M. Ertuğrul Alışan başkanlığında İstanbul’da kurulmuştur.

Türkiye pazarının en önde gelen lojistik hizmet sağlayıcılarından olan şirketimiz, kısa zamanda Hızlı Tüketim Malları ve Kimyevi Maddeler Lojistiği alanında pazar lideri olmayı hedeflemiştir.

Sürekli büyüme ve gelişmeyi hedefleyen ALIŞAN, uluslararası taşımacılıkla başlayan yolculuğuna, bünyesine farklı alanlarda çözümler üretebilen şirketleri ve hizmetleri katarak yoluna devam etmektedir;

1995 yılında güvenirlilik adına tüm sigorta işlemlerini üstlenebilecek ALIŞAN Sigorta ve Aracılık Hizmetleri A.Ş. firmasının kurulması, 

1998 yılında Granül Lojistik Hizmetleri, 

1999 yılında Gümrüklü/Gümrüksüz Depolama Hizmetleri, 

2005 yılında Türkiye'nin ilk tanker ve “Tank Konteynır Temizleme Tesisi” olan ALIŞAN - Den Hartogh şirketinin kurulması, 2005 yılında Ar-Ge sürecinin önemini kavrayarak savunma teknolojileri alanında da destek gösteren Genetlab Gelecek Nesil Teknoloji Laboratuvar`ının kurulması ile bugünkü kurumsal ve modern noktaya ulaşmıştır.

Alışan Grup bünyesinde, 1986 yılında kurulan Alta İnşaat ve Taahhüt A.Ş., 2003 yılında kurulan Exepto Bilgi Teknolojileri A.Ş. ve 2012 yılında kurulan Alışan Gayrimenkul A.Ş., Alışan Uluslararası Taşımacılık ve Tic. A.Ş.’ye devredilmiştir.

2014 yılında Alışan Uluslararası Taşımacılık ve Ticaret A.Ş. olan şirketimiz ticaret ünvanımız, 24.12.2014 itibariyle Ticaret Sicili nezdinde tescil edilerek, Alışan Lojistik A.Ş. olmuştur. Deneme

Misyonumuz

Müşterilerimize rekabet avantajı sağlayacak, yenilikçi, hızlı, esnek ve değer katan entegre lojistik çözümler sunmak.

 

Vizyonumuz

Yerel ve küresel pazarda inovatif, esnek, ve entegre teknolojik çözümleri ile müşterilerine güç katan Türkiye’nin önde gelen lojistik hizmet servis sağlayıcılarından biri olmak.