İnsan Kaynakları

ALIŞAN Lojistik A.Ş. olarak, “En Değerli Sermayemiz İnsan Kaynağımızdır” ilkesi ile İnsan Kaynakları Politikamızı oluşturduk. Gerçekleştirdiğimiz tüm faaliyetlerimizde bunun bilinci ile hareket etmekteyiz.

İnsan Kaynakları Politikamız, şirketimiz hedefleri doğrultusunda, çalışanlarımızın etkin ve verimli bir şekilde çalışabilmesi için tüm insan kaynakları süreçlerini sürekli geliştirmektir.

İnsan Kaynakları Politikamız, çalışanlarımızın profesyonel becerilerini arttırarak, kendi performanslarına ve kariyer çalışmalarına destek sağlamak, eğitim düzeyi yüksek, işi ile ilgili yeterli donanıma sahip, dinamik, değişime ve gelişime açık, pozitif düşünebilen, iyi bir takım oyuncusu olan, şirket değerlerini benimseyerek yaşatan kişileri bünyemize katmak, dünyadaki gelişmeler, yasal düzenlemeler ve şirketimizin politikaları doğrultusunda, insan kaynakları süreçlerinin sürekli iyileştirilmesi ve geliştirilmesini sağlamaktır.

 

Bize Katılın

Yetenekli ve istekli mezunlar için sınırsız ve çeşitli fırsatlar sunan bir şirkette kariyerinize başlamak üzeresiniz. Kurumsal İnsan Kaynakları bu kariyeri başlatmak ve size kariyer yolunuz boyunca gereken desteği sağlamak için yanınızda olacaktır. Amacımız, İnsan Kaynakları Politikalarımızı, uluslararası standartlar düzeyinde uygulamak ve birlikte daha iyi bir geleceğe ulaşmaktır. Bu çerçeve içinde çalışanlarımızın gereksinim duyduğu eğitim ve becerileri belirlemek üzere en ileri değerlendirme ve performans yönetimi sistemlerinden yararlanılmaktadır.

Kariyer.net'den Başvuru için..

 

Seçme ve Yerleştirme Süreci

Sürecimiz;

- Sonuç odaklıdır.
- Performans bazlı çalışır.
- Hiç bir şekilde statükonun yapacaklarımızı yönlendirmesine izin vermez. 
- En nitelikli adayları bulmak ve belirlemek için yaratıcı araçları geliştirir ve kullanır. 

Sürecimizin her aşaması ciddiyetle takip edilmektedir.

Özgeçmişinizin bize ulaşması ile birlikte, başvuru süreciniz başlamış demektir. Başvurular internet üzerinden alınmaktadır. Yaptığınız başvuruda ilk olarak bilgi ve deneyimleriniz değerlendirilmekte ve boş pozisyonlarımızla eşleştirilmektedir. Bize sunduğunuz bilgiler ve belirttiğiniz özellikler doğrultusunda bir eşleştirme olabileceği belirlendiğinde sizinle temasa geçilerek iş görüşmesine davet edilmektesiniz.

 

Eğitim ve Geliştirme

ALIŞAN Lojistik olarak, “En Değerli Sermayemiz İnsan Kaynağımızdır” anlayışından yola çıkarak çalışanların gelişimini sağlayacak bireysel ve ekip düzeyinde öğrenme ortamı yaratmakta ve sürekli katılım için programlar geliştirmektedir.

ALIŞAN Lojistik bünyesinde İnsan Kaynakları Departmanı tarafından, çalışanlar için “Sürekli Eğitim Programı” oluşturulmuştur. Her yılbaşında her bir süreç için süreç sorumluları ile birlikte ayrı toplantılar düzenlenerek değerlendirme yapılmakta ve eğitimler planlanmaktadır.

Programın ana amacı; verilerle çalışan, takım çalışmasına uyumlu, iletişim becerileri yüksek nitelikli iş gücü haline getirilmesidir. Bunlara ek olarak, mesleki ve teknik gelişim sağlayıcı eğitimlerin planlanması amacı ile her yılsonunda yöneticiler çalışanlarından talep ettikleri eğitim başlıklarını isteyerek talepleri almaktadır, değerlendirerek hayata geçirmektedir.